Handy Geocaching 3.5.3 (vývoj ukončen)

 

Vývoj aplikace již byl ukončen. Další informace naleznete na GitHubu.

 


Handy Geocaching je mobilní javová aplikace pro usnadnění geocachingu. Spojuje mobilní přístup ke stránkám geocaching.com s navigačními funkcemi. Umožňuje vyhledávání keší (nejbližší, podle waypointu, podle klíčového slova) a stahování všech potřebných informací o nich(listing, nápověda, přídavné waypointy, …).

Pokud vlastníte Bluetooth GPS modul, telefon s interní GPS nebo PDA s GPS, můžete se rovnou nechat navigovat na zvolenou keš. Aplikace má i další užitečné funkce jako ukládání vlastních bodů nebo keší, jejich zobrazení na mapě, průměrování souřadnic, ukládání vlastních bodů nebo keší a pomůcku pro výpočet souřadnic keší typu multi. Nejlepší na aplikaci je, že je poskytována zcela zdarma.

Tak zní úvodní text aplikace Handy Geocaching z oficiálních stránek. Aplikace již není vyvíjená a byla nahrazena aplikací Locify, která mě z určitých důvodů nevyhovuje. Proto jsem se rozhodl oprášit volně dostupné zdrojové kódy Handy Geocachingu a přidat si vlastní úpravy. Ty jsou založeny na poslední oficiální verzi 3.2.5.

S Destilem (původním vývojářem HG) jsme se dohodli na sloučení stávajícího Handy Geocaching Arcao Edition 0.4.1 s původním HG, čímž vznikla verze Handy Geocaching 3.5. Společně s tím byl zařízeno úložiště zdrojových kódů na Google Code GitHubu, takže nyní může do vývoje Handy Geocachingu přispět opravdu každý.

Provedené úpravy najdete na této stránce.

Odkazy ke stažení

Odkazy ke stažení naleznete na stránce projektu Handy Geocaching na Google Code GitHubu. Na tom samém místě se nacházejí i zdrojové kódy HG.

Také můžete zkusit vývojovou verzi, která je vydávána rychlejších intervalech a obsahuje mnoho novinek a hromadu oprav.

Použitý SW při vývoji: NetBeans 5.5.1, Sun WTK 2.5.2_01 / Sun Java™ Platform Micro Edition SDK 3.0 / Nokia S60 3rd Edition FP1 SDK for MIDP
Mezi jednotlivými SDK občas přepínám, takže se na Git u projektu mohou vyskytnout všechny tři. Náprava je jednoduchá. Stačí ve vlastnostech projektu pro DefaultConfigurator zvolit v Platform váš používaný emulátor.

Poznámka k importu z GPX

Import z GPX má problémy u waypointů, kdy se do seznamu keší přidají „podivné“ ID těchto waypointů. Je to způsobeno ne zcela vhodným návrhem GPX formátu. Je, ale možné to určitým způsobem vyřešit. (Vyřešeno v 3.5.2)

Export do GPX nejlépe provedete v GeoGetu. Vytvořil jsem pro to exportní makro, které stačí nahrát do složky data u GeoGetu. O proti standardnímu GPX exportu provádí odstranění html z dlouhého popisu keši (logu) a odstranění nepotřebných dat keše. Exportní makro najdete tu: gpx_hgae.gge.pas (v 1.1 – 2. května 2010).

Plán dalšího vývoje

Návrhy a hlašení chyb

Návrhy a hlášení chyb můžete posílat do tohoto tématu na stránkách Geocaching.cz.

Screenshoty

Různé způsoby připojení k GPS Hlavní menu Způsoby vyhledání keší Navigace ke keši Noční režim při navigaci – klávesa 0 nebo dotyk na text Noční Zvětšený kompas – klávesa 5 Slepá mapa kešek Noční režim mapy – klávesa 0 nebo dotyk na text Noční Z oblíbených lze přidat Field note a poznámka Přidání Field note z oblíbených s již přednastavenými hodnotami Zápis poznámky Zobrazení seznamu Field notes bez ikon Zobrazení seznamu Field notes s ikonami – na mém telefonu je bug s odsazením, proto používám zobrazení bez ikon Nastavení týkající se Field notes Field notes je možné odeslat na geocaching.com Přidání field note se zadáním GC kódu – pouze přes Field notes